DUYURULAR

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz Döneminde (1. Yarıyıl) Milli Savunma Üniversitesi Barbaros Deniz Bilimleri ve Mühendisliği Enstütüsü Müdürlüğü bünyesinde açılacak olan lisansüstü programlara öğrenciler alınacaktır. Başvuru ilanına erişmek için tıklayınız

2018-2019 E/Ö yılı Bahar dönemi 18.02.2019 tarihinde başlamıştır.Haftalık Ders Programına ulaşmak için tıklayınız.

MSÜ Öğretim Üyesi (Profesör,Doçent,Doktor Öğretim Üyesi) temin faaliyetleri devam etmektedir.lgili detaya ulaşmak için tıklayınız.

MSÜ Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi Temini Değerlendirmeleri Sonuçlanmıştır. Sonuçlara ulaşmak için tıklayınız.

 

TARİHÇE

Barbaros Deniz Bilimleri ve Mühendisliği Enstitüsü (DEBİM), öncelikle Deniz Kuvvetleri komutanlığının ihtiyacına yönelik bilim dallarında lisansüstü eğitim/öğretim vermek ve bilimsel araştırmalar yapmak üzere Eylül 2001’de Deniz Harp okulu bağlısı olarak kurulmuş, Kasım 2016 yılından itibaren yeni kurulan Milli Savunma Üniversitesi bünyesine alınmıştır.

GÖREV

Deniz Harp Okulu yerleşkesi içerisinde yer alan DEBİM, bünyesinde açılan lisansüstü programlar ile Milli Savunma Üniversitesine öğretim üyesi yetiştirmek, Deniz Kuvvetleri Komutanlığının akademik eğitim almış personel ihtiyacını karşılamak, Deniz Bilimleri ve Mühendisliği alanında sivil öğrencilere lisansüstü eğitim vermek için çalışmalarına devam etmektedir

 

d="jsload01">